Hızlı İletişim
15 yıllık tecrübe
Bilgi Bankası

Beyaz Eşya Garanti Süreleri

Beyaz eşya servisi Teknolojinin çok hizli bir sekilde gelismesi ve degisimi, insanlarin kredi karti vb ödeme seçenekleri ve taksit imkanlari ile satin alma güçlerinin eskisine nazaran daha yüksek olmasi beyaz esya üreticilerinin ürün yelpazesini oldukça genisletmis oldu. Günümüz insanlari ise beyaz esya alirken genisleyen bu yelpazede model begenmede oldukça zorlanmakta. Gün geçmiyor ki bir beyaz esya ürününe yeni bir teknoloji ya da akillilik özelligi eklenmis olmasin.

 

Diger taraftan beyaz esya üreticilerinin pazarlama ve reklam politikalari ile ürünlerinin albenisi daha da artarken, satin almada model ve seçenek çok fazla oldugu için kararsizlik had safhada olmakta.

 

Diyelim ki bir buzdolabi aldik. 2 gün sonra sorun yasar miyiz? Ya da satin almis oldugumuz firinin yapmis oldugu ariza acaba beyaz esya üretici firmasinin garanti kurallari kapsaminda mi? Satin almis oldugumuz klimanin montajindan kaynaklanan ariza durumlarinda ne yapabiliriz?

 

Iste tüketicilerin beyaz esya satin alirken ürünün özelligi, kapasitesi, enerji sarfiyati, verimliligi, fiyati, evimizdeki dekora uygunlugu, ankastre mi solo mu olacagi , rengi, enerji sinifinin ne olacagi, markasi, çevremizdeki ayni ürünü kullanan kisilerin o ürün hakkindaki olumlu ya da olumsuz görüsleri gibi pek çok unsurlarin yaninda dikkat etmesi gereken en önemli seylerden biri de beyaz esya firmasinin garanti süresinin ne kadar oldugudur.

 

Günümüzde beyaz esya üreticileri satmis olduklari ürünlere genellikle 2 yil garanti vermekle birlikte son yillarda artan rekabet ile birlikte bu garanti süreleri 7 ve 10 yila kadar çikmaktadir. Kimileri bu hizmeti ücretli olarak satarken kimileri de ürüne kismi bir garanti vermektedir.

 

Satin almada bu garanti süresine dikkat edecegimiz gibi garanti süresi biten beyaz esyanin herhangi bir ariza vermesi durumunda gerekli tamirinin isini mükemmeliyet esasina dayali olarak yapan teknik servislerce yaptirilmasi yararli olacaktir.


  • Son yallarda ödeme kolaylıklarının yaşanması ve ürün çeşitliliğinin artması ile birlikte beyaz eşya satın alma öncesinde tüketiciler büyük bir titizlik göstermektedir. Satın alma öncesinde gösterilen bu hassasiyetin satın alma sonrası Sancaktepe servisi olarak bakim ve onarım aşamasında da gösterilmesi gerekmektedir. Firmamız, müşterinin teknik servis konusunda tüm ihtiyaçlarını Sancaktepe servisi olarak çözmek için azami gayreti göstermektedir.

Sancaktepe Beyaz Eşya Servisi - 2022 | Tüm Hakları Saklıdır.