Hızlı İletişim
15 yıllık tecrübe
Bilgi Bankası

Bulaşık Makinası ile Su Tasarrufu

Çogu kadinin mutfaginda eskiden bir lüks olarak sayilan bulasik makineleri artik lüks olmaktan çikti, yeni evlenen çiftlerin çeyizlerinin olmazsa olmazlari arasinda yerini aldi. Yeni evlenen çiftlerin yani sira artik orta yas üzeri kadinlarimizin mutfaklarinda da bulasik makineleri var. Tüketimin artmasinin yani sira toplum olarak tasarruf bilincinin son yillarda yayginlasmasi da bulasik makinesine sahip olma ihtiyacini arttirmis oldu. Bulasik makineleri zamandan tasarruf sagladigi gibi sudan da tasarruf saglamakta. Çünkü elde yikanan bir bulasikta bulasigin büyüklügüne ve su tüketimine bagli olarak ortalama 25 ila 150 litre su tüketilmekte iken, ayni bulasigi bulasik makinesi kullanarak yikamak durumunda ortalama tüketilen su en fazla 15-20 litre olmaktadir.Çünkü bulasik makinesi yanlis bilinenin aksine çamasir makinesinde oldugu gibi agzina kadar suyla dolmaz. Arastirmalar 4 ton su harcanarak elde yikanan bulasiklarin 10 litre suyla bulasik makinesinde yikanabilecegini göstermektedir.

 

Bulasik makinesinde tasarruf saglanmasinin bir yolu da sürekli olarak asiri sicak suda bulasiklari yikamaktan kaçinmaktir. Çok anormal bir durum olmadikça bulasik makinesinin sicakligini 50-55 dereceye getirerek bulasiklari yikamak yeterli olacaktir.

 

Teknolojinin gelismesiyle birlikte son zamanlarda üretilen bulasik makineleri minimum su tüketimiyle maksimum bulasik yikamakta ve markalar bu konuda birbiriyle yarisan yeni modeller üretmektedirler.

 

Bulasik makinelerinde uygun programin kullanilmasi, bulasiklarin kirliligine göre uygun sicakligin ayarlanmasi, makinenin tam dolduktan sonra çalistirilmasi durumunda da bulasik makinesinde gerekli tasarruf saglanmis olacaktir.

 

Detaylı bilgi almak için Sancaktepe servisim'e ulaşabilirsiniz.Tlfn:444 58 37 0216 622 1 444


  • Son yallarda ödeme kolaylıklarının yaşanması ve ürün çeşitliliğinin artması ile birlikte beyaz eşya satın alma öncesinde tüketiciler büyük bir titizlik göstermektedir. Satın alma öncesinde gösterilen bu hassasiyetin satın alma sonrası Sancaktepe servisi olarak bakim ve onarım aşamasında da gösterilmesi gerekmektedir. Firmamız, müşterinin teknik servis konusunda tüm ihtiyaçlarını Sancaktepe servisi olarak çözmek için azami gayreti göstermektedir.

Sancaktepe Beyaz Eşya Servisi - 2022 | Tüm Hakları Saklıdır.