Hızlı İletişim
15 yıllık tecrübe
Bilgi Bankası

Çamaşır Makinesi Arıza Tespiti

Çamasir makinenize eger periyodik bakim yaptirmamissaniz ya da uzun yillar boyunca kullanmissaniz bazi arizalarla karsilasmaniz söz konusudur. Çamasir makinelerinde çok sikça karsilasilan arizalar ve bu arizalarin tespiti su sekildedir:

 

Makinenin Çalismamasi: Açma kapama dügmesinin kapali olmasi, sigorta veya enerji kablosunun arizali olmasi, ana kartin arizali olmasi, beyninin arizali olmasindan kaynaklanabilir.

 

Makinenin Suyu Isitmamasi: En önemli sebebi termostatin arizali olmasidir. Bunun disinda isitma rolesinin arizalanmasi, rezistan sensörünün bozulmasi, su seviye anahtarinin arizalanmasi, ana kart veya beynin arizalanmasi, rezistansa giden kablolarda kopma yasanmasi gibi sebeplerden kaynaklanabilir.

 

Makinenin Su Akitmasi: Makine asiri su almis olabilir. Bunun yani sira deterjan gözünün delik olmasi, pompa motor contasinin arizalanmasi, kazan keçesinin patlamasi, makinenin kapaginin lastiginin yirtilmasi da su akitmaya neden olur.

 

Makinenin Su Almamasi: Eger makineniz su almiyorsa öncelikle makineye suyu veren hortumlarin bagli oldugu musluklarin açik olup olmadigini kontrol etmelisiniz. Hortumlarda tikanma olmasi, ventilin arizalanmasi, pompa motorunda ariza olusmasi, su seviye anahtarinin arizalanmasi da çamasir makinesinin su almamasina neden olan sebepler arasinda sayilabilir.

 

Makinenin Sikma Yapmamasi: En önemli neden kayisin kopmasidir. Bununla birlikte, motorun arizalanmasi veya kömürünün bitmesi, motor veya kazan rulmanlarinin sikismasi, haddinden fazla çamasir konulmasi çamasir makinesinin sikma yapmasini engellemektedir.

 

Kazanin Dönmemesi: yikma motorunun ariza yapmasi, kayisin kopmasi, rulmanlarin arizalanmasi neden olabilir.

 

Bunlarin disinda; makinenin çamasirlari yikamamasi, durulama yapmamasi, su bosaltma yapmamasi, makinenin içerisinde su birikmesi, çamasirlari temiz yikamamasi, deterjan ve yumusaticiyi almamasi ve makinenin asiri derecede sesli çalismasi da çok sikça karsilasilan arizalar olup bu gibi durumlarda Sancaktepe servisim'e basvurmaniz yararli olacaktir.tlfn 444 58 37 0216 622 1 444


  • Son yallarda ödeme kolaylıklarının yaşanması ve ürün çeşitliliğinin artması ile birlikte beyaz eşya satın alma öncesinde tüketiciler büyük bir titizlik göstermektedir. Satın alma öncesinde gösterilen bu hassasiyetin satın alma sonrası Sancaktepe servisi olarak bakim ve onarım aşamasında da gösterilmesi gerekmektedir. Firmamız, müşterinin teknik servis konusunda tüm ihtiyaçlarını Sancaktepe servisi olarak çözmek için azami gayreti göstermektedir.

Sancaktepe Beyaz Eşya Servisi - 2022 | Tüm Hakları Saklıdır.