Hızlı İletişim
15 yıllık tecrübe
Bilgi Bankası

Derin Dondurucu Enerji Tasarrufu

Derin dondurucular son yillarda daha çok kullanilmaya baslanildi. Bunun nedenleri arasinda saglikli beslenmek isteyenlerin yazin satin aldiklari hormonsuz ve daha lezzetli olan sebze, meyveleri kisin da yemek üzere saklamak istemeleri, özellikle çalisan bayanlarin her daim elinin altinda pisirmeye veya misafire sunulabilecek yiyecekler bulundurmak istemeleri sayilabilir.

 

Derin dondurucu satin almadan önce basta iç hacmi ve kapasitesi olmak üzere bir çok özelligine dikkat ederiz. Bunlardan biri de satin alacagimiz derin dondurucunun hangi enerji sinifina ait oldugu ve saatte ne kadar kwh elektrik tükettigidir. Satin aldigimiz ya da alacagimiz derin dondurucunun özellikle A ve üzeri enerji sinifinda olmasi enerji tasarrufu açisindan faydali olacaktir. Özellikle A++ enerji sinifindaki derin dondurucular A enerji sinifindaki derin donduruculardan bile daha fazla enerji tasarrufu saglamaktadir.

 

Derin dondurucular bilindigi üzere sandik tipi ve çekmeceli-bölmeli olarak 2 grupta üretilmekte. Eskiden daha çok klasik üstten kapagi açilabilen ve tüm yiyeceklerin tek bir hazneye doldurulabildigi derin dondurucularin simdilerde yerini ise bol bölme ve çekmeceden olusan derin dondurucular aldi.

 

Derin dondurucularda enerji tasarrufu konusunda su hususlara dikkat edilebilir:

 

-Derin dondurucularin kapagi buzdolabi gibi çok sik açilip kapatilmamalidir.

 

-Derin dondurucuya yiyecekler yerlestirilirken öncelikle kullanacagimiz ürünleri ön ya da üst taraflara koymaliyiz. Böylece derin dondurucu içerisinden bir sey alacagimiz zaman uzun süreli kapagini açik birakmamis oluruz.

 

-Derin dondurucularin bakimi ve temizligi düzenli olarak yapilmalidir.

 

-Yiyecekler gereginden fazla ambalaj ya da kaba konularak dondurulmamalidir.

 

-Sicak olan gida maddeleri kesinlikle derin dondurucuya konulmamalidir çünkü bu derin dondurucunun daha fazla enerji harcamasina neden olacaktir.

 

-Derin dondurucu direk günes isigi gören yere ya da kalorifer peteginin çok yakinina yerlestirilmemelidir.

 

Derin dondurucu kullanırken dikkat etmemiz gereken en önemli şey mutlaka doldurabilecegimiz kadar derinlik bir derin dondurucu almalıyız ve içini kesinlile boş bırakmamalız ve içini doldurduktan sonra en az beş saat kapagını açmamalıyız.

 

Gerekli bilgiyi Sancaktepe servisim'i arayarak alabilirsiniz.Tlfn:444 58 370216 622 1 444


  • Son yallarda ödeme kolaylıklarının yaşanması ve ürün çeşitliliğinin artması ile birlikte beyaz eşya satın alma öncesinde tüketiciler büyük bir titizlik göstermektedir. Satın alma öncesinde gösterilen bu hassasiyetin satın alma sonrası Sancaktepe servisi olarak bakim ve onarım aşamasında da gösterilmesi gerekmektedir. Firmamız, müşterinin teknik servis konusunda tüm ihtiyaçlarını Sancaktepe servisi olarak çözmek için azami gayreti göstermektedir.

Sancaktepe Beyaz Eşya Servisi - 2022 | Tüm Hakları Saklıdır.