Hızlı İletişim
15 yıllık tecrübe
Bilgi Bankası

No Frost Nedir?

No-frost; buzdolaplarina ait bir özelligi ifade eden terimdir. Kisaca buzlanmanin olusmamasi olarak ifade edilebilir.

 

Eski, klasik buzdolaplarinin üst buzluk kisminda bilindigi üzere kendiliginden bir karlanma meydana gelmektedir. No frost buzdolaplarinda ise olusan bu karlanma otomatik olarak engellenmekte olup; buzdolabindaki nem orani belli bir seviyenin üzerini asamaz.No-frost buzdolaplarinda evaporatör denilen ve buharlasma islemini gerçeklestiren bir mekanizma bulunmaktadir. Evaporatör sayesinde fanlarin da yardimiyla karlanma eritilip buharlastirilmis olur. Tabi ki bu buzlanmanin önlenmesi asamasinda fanlar yogun çalisacagi için enerji sarfiyati fazla olacaktir. Bu nedenle halk arasinda no-frost buzdolaplari çok fazla elektrik harcar düsüncesi hakim olmustur.

 

No-frost buzdolaplari bir açidan da derin dondurucu özelligi tasimaktadir. Zira buzluk kismi -20, -25 derecelere kadar sogutma yapabilmektedir. Diger bir özelligi ise yiyecek ve içeceklerimizin daha uzun süreli saklanabilmesi, renklerinin ve kokularinin bozulmamasi, besin degerlerini çok fazla kaybetmeden saklayabilmesidir. Bunun sebebi ise No-frost buzdolaplarinin sogutma islemini daha hizli yapabilmesi ve bu soguklugu esit ve homojen olarak buzdolabina dagitmasidir.

 

Kullanicilar açisindan no frost buzdolaplarinin en önemli ayricaliklarindan biri de klasik buzdolaplarinda oldugu gibi buzlanmanin sürekli eritme derdiyle ugrasilmamasidir.No-frost özellige sahip olan bir buzdolabi çok kisa süre içerisinde sogutmak istediginiz yiyecek veya içecekleri karlanmadan-buzlanmadan sogutabilir. Verimli bir sogutma olmasi açisindan no-frost buzdolaplarinin çok asiri derecede doldurulmamasisaglikli olacaktir.

 

Noftros buzdolaplarına her yıl mutlaka bakım yapılmalıdır nofrost buz dolaplarının arkasında bulunan radyatör aşırı tozlanmadan dolayı tıkanır ve hararet yapar bu sebepten dolayı buz dolabının sogutma performansı düşer ve aşırı çalışıp motor arızalarına sebebiyet  verebilir bu sepepten dolayı cihazlarıma her yıl düzenli olarak bakım yaptırmalıyız.

 

Detaylı bilgi alabilmek için Sancaktepe servisim'e ulaşın.tlfn:444 58 37 0216 622 1 444


  • Son yallarda ödeme kolaylıklarının yaşanması ve ürün çeşitliliğinin artması ile birlikte beyaz eşya satın alma öncesinde tüketiciler büyük bir titizlik göstermektedir. Satın alma öncesinde gösterilen bu hassasiyetin satın alma sonrası Sancaktepe servisi olarak bakim ve onarım aşamasında da gösterilmesi gerekmektedir. Firmamız, müşterinin teknik servis konusunda tüm ihtiyaçlarını Sancaktepe servisi olarak çözmek için azami gayreti göstermektedir.

Sancaktepe Beyaz Eşya Servisi - 2022 | Tüm Hakları Saklıdır.