Hızlı İletişim
15 yıllık tecrübe
Bilgi Bankası

Televizyon Garanti Süreleri

Ilk kez 1923 yilinda icat edilen televizyonun, insanoglunun hayatina girmesinden bugüne kadar bir çok evrim geçirdi. Siyah beyaz görüntüyle baslayan bu yolculuk 1950’li yillarda ise renkli hale dönüstü. Teknolojinin günden güne bile degil saatlik olarak gelistigi günümüzde ise tüplü televizyonlar yerini plazma, lcd, led, smart tv ve 3d gibi ürünlere birakti. Tabiî ki teknolojik ürünlerin bas döndürücü degisimiyle birlikte ürün çesitliligi artti. Her ürünün özeligine bir fiyat olustu. Kimileri için sudan ucuz olarak görülen günümüz televizyon fiyatlari ise kimileri için oldukça pahali görülse de artik evlerimizin olmazsa olmazlarindan biri hale geldi.

 

Televizyon satin alirken dikkat edilecek bir çok husus var. Öncelikle ihtiyacimiza göre bir televizyon modeli belirlemeli ve o özelliklerde ve bütçemize uygun bir televizyon modelinde karar kılmalıyız.

 

Ekraninin hangi boyutlarda olacagi, satin almak istedigimiz ekran boyutunun televizyonu kullanmak istedigimiz mekanin ölçülerine uyup uymayacagi, (mekana göre ekranin fazla büyük ya da küçük gelmesi durumu) dahili uydu alicisinin olup olmadigi, smart tv özelliginin olup olmadigi, 3D özelliginin olup olmadigi, eger internete girilebiliyorsa harici bir klavye ve kumandanin televizyonla birlikte verilip verilmedigi, ses kalite özelliginin nasil oldugu, görüntü ve piksel kalitesinin nasil oldugu belli basli aranilan özellikle olsa da asil dikkat etmemiz gerekenlerden biri de satin alacagimiz televizyona firmanin vermis oldugu garanti süresidir. Ülkemizde televizyonlarda yasal olarak 2 yil garanti süresi verilmektedir. Buna ilave olarak ise firmalar kendilerine göre ilave garanti süreleri verebilmektedirler. Bu ilave garanti süreleri sadece yedek parçayi kapsayacagi gibi hem yedek parça hem de servisi de kapsayabilmektedir. Ithal ürün ise ithalatçi firmanin ne kadar garanti verip vermedigi arastirilmalidir.

 

Daha sonradan bir sikinti yasamamak adina tüketicilerin televizyon satin alirken bu garanti sürelerine dikkat etmeleri gerekir.

 

Detaylı bilgi almak isterseniz Sancaktepe servisim'e ulaşın tlfn:444 58 37 0216 622 1 444


  • Son yallarda ödeme kolaylıklarının yaşanması ve ürün çeşitliliğinin artması ile birlikte beyaz eşya satın alma öncesinde tüketiciler büyük bir titizlik göstermektedir. Satın alma öncesinde gösterilen bu hassasiyetin satın alma sonrası Sancaktepe servisi olarak bakim ve onarım aşamasında da gösterilmesi gerekmektedir. Firmamız, müşterinin teknik servis konusunda tüm ihtiyaçlarını Sancaktepe servisi olarak çözmek için azami gayreti göstermektedir.

Sancaktepe Beyaz Eşya Servisi - 2022 | Tüm Hakları Saklıdır.