Sancaktepe arçelik servisiSancaktepe arçelik servisi

Sancaktepe arcelik servisi ve sancaktepe arçelik kombi servisi,

Sancaktepe arçelik klima servisi

 

1955 yilinda Vehbi Koç ve Lütfi Doruk tarafindan Sütlüce'de kurulmustur. Türk beyaz esya sektöründe ilk adimlari atan Arçelik, 1959'da ilk çamasir makinesini, 1960'da ilk buzdolabini üretmistir. 1968 yilinda Çayirova tesislerine tasinmis, 1970'li ve 80'li yillarda ürün gami genisletilerek 1975'de Eskisehir Buzdolabi, 1979'da Izmir Elektrikli Süpürge, 1993 yilinda Ankara Bulasik Makinesi isletmeleri faaliyete geçirilmistir.

1999 büyüme ve yeniden yapilanma yili olmustur. Haziran ayinda, pisirici cihazlar üretimi yapan Ardem sirketi ve ayni yil Aralik ayinda Türk Elektrik Endüstrisi A.S. ile Atilim ve Gelisim Pazarlama A.S. tek tüzel kisilik olarak Arçelik A.S. çatisi altinda birlestirilmistir. Ocak 2001’den baslayarak, Beko Ticaret tarafindan yürütülen Beko markali ürünlerin yurtiçinde pazarlanmasi ve satisi Arçelik A.S. tarafindan yürütülmeye baslanmistir. Üretim ve satis/pazarlama faaliyetlerinin tek elden yönetimini saglayan yeni organizasyon modeli ile faaliyetlerin esgüdümlü yürütülmesine ve verimlilik artisina imkân taniyan bir yapi olusturulmustur.

Arçelik A.S., Arçelik, Beko, Altus, Elektra Bregenz, Blomberg, Arctic, Leisure, Flavel ve Tirolia markalari ile yerel ve uluslararasi pazarlarda tüm tüketici segmentlerine hitap edecek bir ürün gamina sahiptir.

Toplam patent basvurusu 300’lü rakamlara ulasan Arçelik A.S., Türkiye’de 1996 yilindan bu yana yapilan tüm patent basvurularinin %10’una sahiptir. Ayrica, Avrupa çapinda dayanikli tüketim sektöründe en çok patente sahip ilk dört sirket arasinda yer almaktadir.

2004 yilinda Avrupa Komisyonu'nun düzenledigi enerji verimliligi konulu yarismada 900 katilimci arasinda büyük ödülü standart bir A enerji sinifi modelden %58 daha az enerji harcayan bir buzdolabi ile kazanmistir.

2008 yilina gelindiginde Beko Elektronik A.S.'nin ticari unvani Grundig Elektronik A.S. olarak degistirilmis, bir yil sonra da Arçelik A.S. ile Grundig Elektronik A.S. birlesmesi tamamlanmistir.[3]

2011 yilinin ilk 6 ayi itibariyle 4 ülkede (Türkiye, Romanya, Rusya, Çin) 11 üretim tesisi, 10 markasiyla birlikte 100'ün üzerindeki ülkede pazarlama ve dagitim agina sahiptir.[2]

Arçelik A.S., Temmuz 2011 tarihinde Güney Afrika'nin beyaz esya üreticisi, Defy Appliances Limited ("Defy") sirketini Franke Holding AG'den satin almak üzere anlasma imzalamistir.

Arçelik çamaşır makinanızın haftada en az bir kere mutlaka filitresini temizleyiniz
Arçelik buz dolabınızın mutlaka yılda birkere servisimize müracat edip bakımını yaptırmalısınız