Sancaktepe bosch servisiSancaktepe bosch servisi

sancaktepe bosch servisi ve sancaktepe bosch kombi servisi

Bosch, Almanya'nin güneyinde bulunanUlm kentinin kuzeydogusunda, Albeck'de dogdu. On iki çocuktan onbirinciydi. Ailesi bölgede iyi konumda olan, çiftçi bir siniftan geliyordu. Babasi, bir Masondu ve çocuklarin iyi bir egitim almasina özel bir önem vermistir. 1869-1876 yillarinda, Ulm Realschule'ye (orta-teknik okul) gitti ve daha sonra bir hassas mekanik olarak çiraklik egitimi aldi.
 
 
Okulunda ki egitiminden sonra Almanya'da, Amerika Birlesik Devletleri'nde (New York'ta Thomas Edison için) ve Ingiltere'de (Alman firmasi Siemens için) çesitli sirketlerde çalisarak daha yedi yil geçirdi. 15 Kasim 1886 tarihinde Stuttgart'da kendi 'Hassas Mekanik ve Elektroteknik Atölyesi' ni açti. Bir yil sonra, ilk is basarisini sagladigi, motor üreticisi Deutz tarafindan yapilan bir patentsiz manyeto atesleme cihazina kesin bir iyilestirme yapti. Cihazin amaci, sabit bir motorda, hava / yakit karisimini ateslemek için bir elektrik kivilcimini olusturmakti.
 
19. yüzyil sona ermeden, Bosch, Almanya ötesinde operasyonlarini genisletti. Sirket, 1898 yilinda Ingiltere'de bir satis ofisi kurdu ve kisa bir süre sonra diger Avrupa ülkelerinde de ofislerini açti. ABD'de ilk satis ofisi ve ilk fabrika, sirasiyla 1906 ve 1910 yilinda açilmistir. 1913 itibariyle, sirketin, Amerika, Asya, Afrika ve Avustralya'da subeleri vardi ve Almanya disindaki satislarinin % 88'i bu ülkelerde gerçeklesti. Birinci Dünya Savasi'ni takip eden yillarda, 1927 yilinda dizel yakit enjeksiyonu dahil olmak üzere, motorlu araç için yenilikler baslatti.
 
Bosch, basindan beri büyük ölçüde mesleki egitimi tesvik konusunda endiseliydi. Sosyal sorumluluk bilinci tasiyarak, Almanya'da sekiz saatlik is gününü gerçeklestiren ilk sanayicilerinden biri oldu. Robert Bosch, Birinci Dünya Savasi sirasinda yaptigi sirkete verilen silah sözlesmelerinden kar istemiyordu. Bunun yerine, hayir amaciyla birkaç milyon Alman marki bagisladi. 1940 yilinda, Stuttgart sehrinde bir hastane açti.
 
1920'lerde ve 1930'larda, Robert Bosch politik olarak aktif oldu. Liberal bir isadami olarak, ekonomik komitelere katildi.
 
Almanya'da Nazi (Nasyonal Sosyalist) rejiminin baskilariyla, Sirket, savas sirasinda silah sözlesmeleri ve zorunlu isçi istihdamini kabul etti.
 
Robert Bosch, tarimsal konulara çok yakindan ilgilendi ve Münih'in güneyinde bir çiftlik sahibi oldu. Ayrica tutkulu bir avciydi. 1942 yilinda öldügünde, yaptigi iki evlilikten dört çocugu vardi. Ilk evliliginden bir oglu, uzun süren bir hastalik sonrasinda 1921 yilinda ölmüstür.
 BOSCH çamaşır makinanızın mutlaka haftada bir kere filtresini temizleyiniz.
       Bosch buz dolabınızın senede bır defa servisimize müracat edip bakımını yaptırınız